KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgoffset 11554085
nr 1155 4085
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Färgoffset, Arsinoë - dräktskiss till Misantropen. Akvarellerat och metallpräglat samt textil, ej signerad, 90x60 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 januari 2018
kl 19:01:55
15/1 14:34:23
Max Walter Svanberg
Läs mer om Max Walter Svanberg